Hasta Koltukları Ne İşe Yarar?

Teknokonfor hasta koltuğu modelleri, liftli olma ve 180 derece olma özelliği ile ergonomi ve kolaylık sunmaktadır.

Yoğun iş stresi veya genel olarak sıkıntılı bir süreçten sonra dinlenmek aynı zamanda da rahatlama isteği herkesin en doğal hakkı. Peki ya bunu nasıl yapabiliriz? Evimizdeki mekanizmalı ve ergonomisi en üst düzey olan koltuk modelleri ile. Teknokonfor firması üretmiş olduğu hasta koltuğu modelleri ile bu ihtiyacınızı karşılamakta ve sizlere üst düzey bir ergonomi sunmaktadır.

Özellikle hasta, engelli ve ihtiyacı olanlar için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiş olan liftli hasta koltuğu modellerimiz, gerek teknik özellikleri gerekse de tasarımsal özellikleri ile ihtiyacınız olandan çok daha fazlasını karşılamaktadır.

Lift özelliği sayesinde kolay kullanım sağlayan hasta koltuğu modelleri aynı zamanda da 180 derece yatar pozisyonu ile her anlamda size kolaylık sağlayacaktır.

Lift pozisyonu nedir?

Ayağa kaldırma olarak da bilinen lift pozisyonu belirli açılarda koltuğun ayağa kalkması demektedir. Kalkamayacak veya kalkarken destek alması gereken vatandaşlarımız için oldukça uygun olan liftli hasta koltukları aynı zamanda da diledikleri açıda sabitlenme özelliği ile ekstra bir kolaylık sağlamaktadır.

Teknokonfor çift motorlu liftli hasta koltuklarının teknik özellikleri nelerdir?

  • Taşıma kapasitesiteleri 140 kg’dur.

  • Lift ayağa kaldırma özellikleri vardır. Hasta - engelli kişilere ayağa kalkma desteği sağlamaktadır.

  • Çift motorlu olması sayesinde ayak ve sırt bölümleri bağımsız kontrol edilebilir .Ayak ve sırt bölümü  istenilen açıda konumlandırma imkanı sunmaktadır.

  • 180 derece yatabilme özelliği ile gün içerisinde üst düzey konfor sunar

 

  • Dört tuşlu  kumanda yapısı ile kullanım kolaylığı sunmaktadır.

Sizler de Teknokonfor ile iletişime geçerek ister masajlı hasta koltuğu isterseniz de masajsız liftli hasta koltuklarının sahibi olabilirsiniz. İstediğiniz renk, boyut ve kumaş özelliklerinde olabilecek liftli hasta koltuk modelleri, ihtiyacınız olandan çok daha fazlasını karşılamaktadır.