Hasta ve Engelli Koltuklarında Mikrofiber Kumaş Tercihi

Hasta koltuğu modellerinde kullanılan mikrofiber kumaşlar, mikropların yayılmasına önlemektedir.

Hasta koltuğu, yaşlı koltuğu, engelli koltuğu olarak adlandırılan liftli olma özelliği ile ihtiyacı olanların yardımına koşan koltuk modellerinde, kumaş seçimi de bir o kadar önemlidir. Teknokonfor ailesi olarak üretmiş olduğumuz hasta koltuğu modellerimizde, ihtiyacınız olan ve sizi en çok mutlu edecek kumaş türlerini kullanıyor ve hatta seçimini size bırakıyoruz.

Bu gelin birlikte bir seçenek olarak karşınıza çıkan mikrofiber kumaş ne demektir ve özellikleri nelerdiri konuşalım.

Mikrofiber, genellikle giysi, mobilya ve çarşaflarda ve ayrıca temizlik bezlerinde görülen, polyester ve naylon gibi ultra ince sentetik ipliklerden yapılan kumaşlara denir. Mikrofiber çok ince ipliklere ve bu ipliklerin geliştirilmesi teknolojisine verilen addır. 

Mikrofiber kumaşlar sentetik bir malzemedir ve polyester ve naylon (polyamid) liflerinden üretilirler. Öncelikle granül haldeki polyester ve polyamid gibi polimerler eritilerek sonsuz uzunlukta mikro iplikler elde edilir. Elde edilen bu mikro liflerden üretilen kumaşlara da mikrofiber kumaş denir. 

Mikrofiber kumaşlar, alandaki ve kirli yüzeydeki bakteri oluşumunu engellemektedir. Bu nedenle de özellikle hasta koltuklarında sıklıkla tercih edilen kumaşların başında gelmektedir. 

Bakteri ve virüsleri bünyesinde tutarak kolay bir şekilde temizlenmesine olanak sağlayan mikrofiber kumaşlar, mikrop ve hastalık yayılmasını da maksimum seviyede azaltacaktır.

Bizler Teknokonfor ailesi olarak, her zaman ihtiyacınız olandan çok daha fazlasını sizlere sunmak adına üretmiş olduğumuz teknolojik hasta koltuklarında sağlık ve kullanışlılığı ön plana çıkartıyoruz.

www.teknokonfor.com sitemizden tüm ürünlerimizi daha yakından inceleyebilir ve hatta satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.