Medikal Hasta Koltuğu

Medikal hasta koltuğu modelleri için Teknokonfor ile iletişime geçebilirsiniz.

Piyasada medikal hasta koltukları olarak adlandırılan çift motorlu ve liftli olan baba koltuğu modelleri, aslında adından da anlaşılacağı gibi daha çok medikal anlamda hizmet veren koltuk modelleri sınıfına giriyor.  Peki ya medikal koltuk nedir? Özellikleri nelerdir?

Medikal hasta koltuğu tam olarak nedir?

Medikal koltuk, teknik isimle çift motorlu liftli koltuk modelini diğer koltuk modellerinden ayıran en büyük özellik teknik özellikleri oluyor. Diğer baba koltuğu, tv koltuğu veya sinema koltuklarından ayrı olarak daha çok hasta, engelli ve yaşlılara yönelik olan bu koltuk modelleri, aynı zamanda da diğer baba koltuklarından farklı mekanizmalara da sahip.

 

Çift motor yapısı ile lift özelliğini sağlayan ve 180 dereceye kadar yatabilen hasta koltuğu modellerini diğer koltuk modellerinden ayıran teknik özellikler nelerdir gelin birlikte blog yazımızda öğrenelim.

Medikal hasta koltuğu modellerinde teknik özellikler nelerdir?

Teknokonfor hasta koltukları; daha çok ihtiyacı olan ve fiziksel anlamda zorluk çeken kişilere özel olarak üretilen koltuk modelleridir. Bu modellerimiz, kişilerin isteklerine göre değişim gösterebilir. Özel olarak tasarlanan ve hazırlanan medikal hasta koltuğu modellerimiz aynı zamanda da masajlı ve masajsız olarak sizlere hizmet vermektedir. 

Teknik özelliklerine de gelecek olursak; 

Hasta koltuklarının en önemli özelliği çift motor mekanizmalı koltuk modeli olmasıdır. Çift motorları sayesinde 180 derece yatabilen koltuk modelleri aynı zamanda da lift ayağa kaldırma özelliğine sahiptir.

Lift ayağa kaldırma nedir?

Lift ayağa kaldırma, özellikle yaşlı ve engelli kullanıcılar için oldukça kullanışlı bir teknik özelliktir. Herhangi bir pozisyon değişikliği yapmadan uzaktan kumanda ile aktif edeceğiniz lift pozisyonunda koltuk dik bir şekilde hareket edecek ve oturmanız daha kolay hale gelecektir.

Öte yandan liftli koltuklar uzaktan kumandası ile kolayca hareket edebilir ve 180 dereceye kadar (180 derecede dahil) istediğiniz pozisyonda durdurulabilir. 

İstek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere uygun bir şekilde üretimi yapılan mekanizmalı Teknokonfor Hasta Koltuk Modelleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.